Kulüpler

İzmir Bilyön Kolejinde kulüp etkinlikleri öğrencilerin gelişiminin ayrılmaz bir parçasıdır.

Programın amacı: Öğrencilerin kendi ilgi alanlarını, yeteneklerini, karar verme becerilerini, zamanı değerlendirme alışkanlıklarını, sportif yeteneklerini, kültürel alanlardaki ilgilerini, zihinsel etkinliklerini ve liderlik yeteneklerini araştırıp geliştirirken aynı zamanda da grup etkinlikleri yoluyla olumlu ilişkiler kurmalarını ve toplum bilincini geliştirmek.

Kulübünü seçen öğrenci ciddî bir taahhüt altına girmiş olur ve önemli bir neden olmadıkça ders yılının başında ilan edilen deneme süresinden sonra kulüp değiştiremez. Listeler kesinleştikten sonra yıl süresince kulüp saatlerinde yoklama yapılır. Öğrenciler kulüplere düzenli olarak katılmalıdır.

İlkokul,ortaokul ve Lise 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri en az bir kulübe katılmak zorundadır. Kulüplerin çoğunluğu derslerin bitiminde başlayarak geç servis saatine kadar veya Ders Dışı Etkinliklerden Sorumlu Müdür Yardımcısının onaylayacağı saate kadar yapılır. Bütün öğrenciler okul sonrasındaki kulüplere katılabilirler. 12. sınıf öğrencileri kulübe kaydolmak zorunda değildir.​

Bilyön Koleji

2007 yılından beri eğitim öğretim hayatında varolan Bilyön Koleji, öğrencilerine verdiği değer ve her zaman ön planda tutmuş olduğu eğitim kalitesiyle diğer okulların önüne geçmektedir.

Bilyön Ofis

Tuna Mahallesi 5500/3 Sokak

N0.14/A Çamdibi

Bornova / İZMİR

0(232) 237 0 444
Copyright © 2019 - İzmir Bilyön Koleji Resim/Bilgi Paylaşımı Yapılamaz - Tüm Hakları Saklıdır.