Yabancı Dil Eğitimi

 

İzmir Bilyön Kolejinde

Yabancı Dil (İNGİLİZCE-ALMANCA) zorunludur.Öğrencilerimiz  İngilizce ve Almanca  dil öğretimine  Anaokulunda başlamaktadır. Kurum olarak amacımız öğrencilerimizin yabancı dili ana dili gibi kullanabilmelerini sağlamak ve İngilizceyi  ders gibi değil  oyun gibi öğretmektir. Bu doğrultuda diyaloglar, hikayeler, şarkılar ve resimlerle zenginleştirilen derslerimiz öğrencilerin ikinci bir dili daha kolay  öğrenebilmesini   kolaylaştırmaktadır. Hedefimiz sınıf içi uygulamaları ve ders içi etkinlikleri öğrencilerin yabancı dili kullanacakları sosyal ortamları gerçekçi olarak oluşturmaktır.

VAK (Visual-Auditory-Kinesthetic) kendini sözlü ve yazılı ifade edebilme, duyduğunu–okuduğunu anlama, akıcı ve anlaşılır konuşma yabancı dilde öğrencilerimize kazandırdığımız temel özelliklerdir.

Okulumuz İngilizce öğretiminde ORTAK AVRUPA DİL ÖĞRETİM ÇERÇEVE PLANI’nı (COMMON EUROPEAN FRAMEWORK FOR LANGUAGE LEARNING) esas almakta, ve etkili yöntem olarak İletişimsel Yöntem (Communicative Approach) kullanmaktadır.

İngilizce temel yabancı dil olarak, konusunda uzman öğretmen kadromuz tarafından öğretilmektedir. Okulumuzda ikinci yabancı dil olarak Almanca eğitimi verilmekte ve derslerimiz yine alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından yürütülmektedir.

Anaokulu ,İlkokul ,0rtaokul ve Orta öğretimde  öğrencilerimiz iletişim odaklı eğitim modeli (Communicative Approach) ile İngilizceyi keyifli bir şekilde öğrenmeye ve deneyimlemeye devam etmektedirler.

Bilyön  Kolejinde İngilizce eğitimini daha zevkli hale getirmek için her yıl çeşitli birbirinden heyecanlı   yarışmalar düzenlenmektedir.

ENGLISH SONG CONTEST: 6, 7 ve 8. Sınıfların katıldığı İngilizce şarkı yarışması. Öğrencilerimizin hem medeni cesaretlerini, hem de yabancı dile hâkimiyetlerini gösterebilmeleri için inanılmaz bir fırsat sunmaktadır.

QUIZ SHOW: Öğrencilerimizin öğrendiklerini sadece sınavla değil, değişik zamanlarda yaptığımız bilgi yarışmalarıyla da ölçüp ödüllendiriyoruz.

SCRABBLE YARIŞMASI:Dünyada en çok oynanan kelime oyununu İngilizce oynuyoruz.

AYRICA BOOKWORM CARD ,TONGUE TWISTER,SPEAKING CLUB UYGULAMALARIMIZLA  ÖĞRENCİLERİMİZİN DAHA AKICI KONUŞABİLMELERİNİ SAĞLAMAKTAYIZ.

READER OF THE YEAR:1 dönem boyunca en çok İngilizce kitap okuyan 3 öğrenciyi ödüllendiriyoruz.

 

CAMBRIDGE INTERNATIONAL SCHOOL

 

Bilyön Okulları küreselleşen dünyaya ayak uydurmak adına büyük bir adım daha atmıştır. İlkokul ve ortaokul  ve Lise İngilizce derslerinde  “Cambridge International School” müfredatı uygulanmaktadır. Bu program Cambridge Üniversitesi’nin uluslararası hazırladığı müfredattır; öğrencilerimiz tamamladıkları seviyelere göre “Checkpoint” sınavları ile değerlendirilip Cambridge Üniversitesi tarafından dünya çapında geçerli olan ‘English as a Second Language’ diplomalarını alacaklardır. Aynı program bu yıl 9. ve 10. Sınıf öğrencilerimize pilot olarak uygulanmaktadır.

 

Neden “Cambridge International School” programı?

 

“Akıcı bir dil” : Kişiye özgü farklılıkları öngörerek çeşitli eğitim yöntemlerini kullanarak öğrencilerimizin yazılı ve sözlü olarak kendilerini daha rahat  ifade etmelerini sağlamaktır.

 

“Evrensel insan” yetiştirmek: Gerek bakış açıları, gerekse nitelikleriyle, amacımız  “evrensel insan” yetiştirmektir. Özenle oluşturulmuş bir müfredat, bilgi ve becerilere eşdeğer yaklaşımımız ile eğitimde mükemmelliği ve evrenselliği hedeflemekteyiz.

 

“Ezberciliğe yer yok”: Ezberden uzak, özgür öğrenme ve yapıcı düşünme esaslı bir sistemle yetişecek kendine güvenen, sorumluluk sahibi, sosyal becerilerini kullanabilen ve dünyaya geniş bir perspektifle bakabilen öğrencilerimiz geleceğin mimarları olacak.

 

“Uluslararası tanınırlık”: A-Level dünya üzerinde geçerli kabul edilen Uluslararası Lise denklik eğitimlerinden bir tanesidir. Öğrencilerimiz sahip olacakları A-Level diploma ile, Cambridge ve Oxford başta olmak üzere İngiltere’deki bütün üniversitelere, Amerika ve Kanada’da 450’den fazla üniversiteye sınavsız geçiş hakkına sahip olacaklardır.

 

Öğretirken, sunmuş olduğumuz uluslararası ağ sayesinde; dünyayı tanıyan, birbirlerini anlayabilen, manevi değerlerini unutmayan dünyanın saygın üniversitelerinin istediği kriterlerde yetişen ve eğitim sistemimiz sayesinde bu üniversitelere koşulsuz kabul edilen bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Bilyön Koleji

2007 yılından beri eğitim öğretim hayatında varolan Bilyön Koleji, öğrencilerine verdiği değer ve her zaman ön planda tutmuş olduğu eğitim kalitesiyle diğer okulların önüne geçmektedir.

Bilyön Ofis

Tuna Mahallesi 5500/3 Sokak

N0.14/A Çamdibi

Bornova / İZMİR

0(232) 237 0 444
Copyright © 2019 - İzmir Bilyön Koleji Resim/Bilgi Paylaşımı Yapılamaz - Tüm Hakları Saklıdır.