Bilyön Mutfak/Kitchen

Kampüsümüzde modern,usta e kaliteli aşçılarımızın bulunduğu,kendi yemeklerimizin yine kendi deneyimli aşçılarımız tarafından yapılan bir mutfağımız mevcuttur.Okulumuzda 300 öğrencinin aynı anda yemek yiyebileceği,temiz,ferah ve modern bir yemekhanesi mevcuttur. Yemekhanemizde hijyen kurallarına uyulur.Havalandırma sistemi vardır. Self servis uygulanarak,öğrencilerimizin damak zevkine göre 4 çeşit ana yemek,2 çeşit çorba,2 çeşit pilav veya makarna,tatlı veya meye menüsünden istediğini seçerek alabilirler.Yine her gün 10 çeşit saladbar mevcuttur.Yemekhane ve mutfak çalışanlarımız uygun seminerlerden geçirilmiş ve sertifikalarını almışlardır.Sağlık Bakanlığı tarafından da Hijyen Belgeleri verilmiştir.Mutfak ve Yemekhanemiz okul yönetiminin yanı sıra Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı yetkilerince ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından periyodik olarak denetlenmektedir.

Anaokulumuzda beslenme; sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı şeklinde günde üç öğün, ilköğretim ve lisede ise öğlen yemeği şeklinde olup aylık yemek listelerimiz uzman bir diyetisyen tarafından çocukların günlük kalori ihtiyacına göre hijyenik bir ortamda özenle hazırlanmaktadır.

Beslenme saatinde ise süt veya meyve suyu, pasta, poğaça veya açma çeşitlerinden biri bulunmakta ayrıca haftada üç gün de meyve verilmektedir.

 

Bilyön Koleji

2007 yılından beri eğitim öğretim hayatında varolan Bilyön Koleji, öğrencilerine verdiği değer ve her zaman ön planda tutmuş olduğu eğitim kalitesiyle diğer okulların önüne geçmektedir.

Bilyön Ofis

Tuna Mahallesi 5500/3 Sokak

N0.14/A Çamdibi

Bornova / İZMİR

0(232) 237 0 444
Copyright © 2019 - İzmir Bilyön Koleji Resim/Bilgi Paylaşımı Yapılamaz - Tüm Hakları Saklıdır.