Hayal Et

Hayal Et, Robotu tasarla, Kodla ve Yaratıcılığını Ortaya Çıkar…

Öğrencilerimize Avrupa standartlarında STEM+ ve ROBOTİK KODLAMA öğretiyor ve bu konudaki ulusal ve uluslararası yarışmalara hazırlıyoruz.

 

Dünyada olağanüstü hızla gelişme gösteren robotik bilimi, bu bilimin eğitimine duyulan ihtiyacı hızla bir şekilde arttırmıştır. Bu bilimin hızlı bir şekilde yaygınlaşması için robotik bilimine genç yaşlardan itibaren başlanması bir zorunluluk haline gelmiştir.

Genç yaşlarda Robotik eğitimiyle tanışan öğrenciler adım adım mekanik yapıların nasıl çalıştıklarını keşfederken ve bu düzenekleri hem tasarlayarak hem de kodlayarak hayata geçirirler.

Bu tasarım ve kodlamayı yaparken motor ve elektrikli düzeneklerin nasıl çalıştığını, sensörlerin ne işe yaradığını gibi birçok kavramı öğrenirler. Öğrenciler, bu kavramlar üzerinde çalışma yaparken 3 boyutlu düşünme, hayal gücü, ince motor becerileri, üretme ve buluş yapma duyguları kazanır ve böylelikle yeteneklerinin farkına varmaları sağlanır.

BİLYÖN KOLEJİ, öğrencilerin bu yeteneklerini ortaya çıkarmada yardımcı olmak için VEX Robotik eğitim kitlerini kullanarak eğitimlere başlamıştır.

Vex robotik ile öğrencilerimiz, STEM eğitimi, temel mühendislik (yapısal parçaları bir araya getirerek) ve bilgisayar bilimleri kavramları ile tanışırlar.

Öğrenciler kendilerine tanıdık gelen Kumanda ile robotları hemen sürmeye başlarlar, Akıllı Sensörleri kullanarak robotlarını bağımsız olarak çalıştırırlar.

Clawbot IQ rehberi ile öğrenciler kolaylıkla ilk robotlarını yapabilir, birleştirmesi kolay parçalar ile hayal güçlerini sınırsız olarak kullanabilirler.

Öğrencilerimiz yaş gruplarına göre VEX IQ ve VEX EDR robot kitlerini kullanarak eğitim alacaklardır. Bu kitleri programlarken ROBOTC ve MODKİT derleyicilerini kullanacaklardır.

Bilyön Koleji

2007 yılından beri eğitim öğretim hayatında varolan Bilyön Koleji, öğrencilerine verdiği değer ve her zaman ön planda tutmuş olduğu eğitim kalitesiyle diğer okulların önüne geçmektedir.

Bilyön Ofis

Tuna Mahallesi 5500/3 Sokak

N0.14/A Çamdibi

Bornova / İZMİR

0(232) 237 0 444
Copyright © 2019 - İzmir Bilyön Koleji Resim/Bilgi Paylaşımı Yapılamaz - Tüm Hakları Saklıdır.