Dinlenme Alanları/Recreational Areas

Kampüsümüzde öğrencilerin teneffüslerde ve öğle dinlenmelerinde rahat edebilmeleri ve dinlenmeleri için, kafeteryası, cep sineması, kapalı spor salonu, açık 3 adet basketbol sahası, voleybol, bedmington, tenis sahaları, çim futbol sahası, koşu ve yürüyüş pistleri, çim saha içinde rahatlatıcı kamelyaları ve doğal bitki alanları ve hayvanat bahçesi mevcuttur.

Ağaçlar ve çocuklar bizim geleceğimizdir. Bu yüzden okulları doğaya uygun ve ekolojik tasarlamak çok önemlidir. Okul bahçeleri çocuklar için günlük barınma, dinlenme ve hareket ihtiyaçlarını karşıladıkları alanlardır ama aynı zamanda keşfetme ve araştırma alanlarıdır. Bu nedenle okul bahçelerinin çocukların ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimleri açısından önemi büyüktür. Bütünsel bir sürdürülebilirlik çerçevesinde okul bahçemizi ekolojik kriterlere uygun olarak tasarladık. Böylece öğretme ve öğrenme kültürünü desteklemeyi ve gerçek bir doğa bilinci yaratmayı planlıyoruz. Ekolojik okullar çocukların bütünsel yaşam algılarını geliştirecek ve ilişki zincirini tanımalarında onları destekleyecektir –ağaçlar olmadan insanlar da yaşayamaz algısı-. Bu, hassasiyetlerini güçlendirecek, global ilişkilendirmelerini arttıracak ve dünyaya olan ilgilerini uyandıracaktır. Ekolojik okullarda büyüyen çocuklar doğaya karşı saygılı bir kişilik kazanacak, sosyal becerileri gelişecek ve dünyanın bizi besleyen bir kaynak olduğunun bilincine varacaklardır ve bütün bunlar eğitim ve öğretime entegre edilmiş bir şekilde gerçekleşecektir.

Bilyön Koleji

2007 yılından beri eğitim öğretim hayatında varolan Bilyön Koleji, öğrencilerine verdiği değer ve her zaman ön planda tutmuş olduğu eğitim kalitesiyle diğer okulların önüne geçmektedir.

Bilyön Ofis

Tuna Mahallesi 5500/3 Sokak

N0.14/A Çamdibi

Bornova / İZMİR

0(232) 237 0 444
Copyright © 2019 - İzmir Bilyön Koleji Resim/Bilgi Paylaşımı Yapılamaz - Tüm Hakları Saklıdır.