İlkokul

 

İLKOKUL PROGRAMIMIZ

Her anne ve babanın çocuğu için hayali; insan odaklı düşünen, kişisel gelişimini tamamlamış, bilimsel çalışmalara meraklı teknolojiyi iyi kullanabilen, doğaya saygılı ve en az iki yabancı dili konuşabilen bireyler yetiştirmektir.
Bizler velilerimizin bu hayalini gerçekleştirmek için okulumuzun sosyal olanaklarının yanı sıra uyguladığımız eğitim sistemimizle ve müfredatımızla fark yaratan imkanlar sunuyoruz.

İzmir Bilyön Okullarında bilime meraklı,teknolojiyi iyi kullanan ve başarılı bir nesil için eğitim modellerimiz ile fark yaratıyoruz;

BİLGEM(Bilyön Geliştirme Modeli)

Okulumuzda anasınıfından 8. Sınıfa kadar çoklu zeka kuramları ve aktif öğrenme kuramı tabanlı eğitimde farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş eğitim modeli olan Bilyön Eğitim Modeli (BİLGEM) uygulanır.

BİLGEM, öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda,mevcut müfredatı içerik, süreç, öğrencilerimize daha faydalı olabilecek şekilde geliştirmek, ya da mevcut müfredatı takip ettiklerinde buna ilave olarak, yeni beceriler geliştirmek için uygulanır.

BİLGEM’de İLKE:Eğitirken düşündürmek, düşünürken öğretmek, öğrenirken üretmek, üretirken eğlendirmektir.

İzmir BİLYÖN Okullarında öğrencilerimiz,bire bir eğitim ve öğretim olanağına sahip, odak noktası öğrenci-veli merkezli eğitim olan Kampüs okuldur.İlkokul 1-4 sınıflarda Amacımız; öğrencilerimizin bireysel özelliklerinin keşfedilip geliştirilmesi, öğrencilerin sosyalleşmesi, sportif ve akademik başarısıdır.

Öğrenci sayısının belirli olması, deneyimli öğretmen kadromuzun kaliteli ve verimli eğitim verebilmesini, öğrenci takibini kolaylıkla yapabilmesini ve bire bir iletişim yöntemiyle kendini ifade etmekte zorlanan öğrencilerin öz güveninin güçlenmesini sağlamaktadır. Her öğrenci Psikolojik Danışmanlık ve rehberlik birimi
tarafından bire bir takip edilir ve veliye daha somut verilerle bilgi akışı sağlanır.
Bununla birlikte öğretmenleri öğrencinin eksiklerini bilir ve takviye gereken konularda bire bir destekleyici çalışmalar yapar.

Anaokulundan itibaren,Çift Dilde Eğitim veren (İngilizce*Almanca) İzmir BİLYÖN Okulları öğrenci öğretmen iletişiminin sıcak, samimi fiziki konum olarak ferah ve teknolojik donanımlı ve sevgi dolu akademik ortamda vererek öğrencilerimizin öğrendikleri yeni dilleri farklı ortamlarda aktif olarak kullanma ve dünya kültürlerini
daha yakından tanıma imkanı sağlamaktadır.

Bilyön Koleji

2007 yılından beri eğitim öğretim hayatında varolan Bilyön Koleji, öğrencilerine verdiği değer ve her zaman ön planda tutmuş olduğu eğitim kalitesiyle diğer okulların önüne geçmektedir.

Bilyön Ofis

Tuna Mahallesi 5500/3 Sokak

N0.14/A Çamdibi

Bornova / İZMİR

0(232) 237 0 444
Copyright © 2019 - İzmir Bilyön Koleji Resim/Bilgi Paylaşımı Yapılamaz - Tüm Hakları Saklıdır.