Neden Bilyön Koleji?

Hayallere ulaşmak için gerçeklere ihtiyacımız var.

Bilyön Koleji deneyimli kadrosu, ödünsüz disiplin anlayışı ve akademik bilgisi ile hayallerinizdeki üniversite sandığınızdan daha yakın. Bilyön’in  disiplin anlayışı ve özgün eğitim modelleriyle lise çağına gelen öğrencilerimiz için, artık başarı olağan bir sonuç haline gelir. Çünkü disiplinli çalışmayı alışkanlık haline getirmiş bir öğrenci için sadece hedef belirlemek, hedefe ulaşmak için yeterlidir.

Bilyön disiplini

Bilyön kadrosu, deneyimlerinin ışığında oluşturduğu disiplin anlayışını taviz vermeden uygular. Bu disiplinin temelinde var olan kural da dersin derste dinlenmesi ve eksiklerin anında giderilmesidir. Böylelikle sınavların sürpriz sonuçları ortadan kalkar; çocuklar, kendini bilerek ve değerlendirerek, hedeflerine doğru emin adımlarla ilerler.

Çalışkan okullar için dershane zaten yasak!

Okulumuzdaki her branş öğretmeni, alanında en iyisiyken; çocuklar dersi derste öğrenebiliyorken; özel ders veya etüt ihtiyacı okul içinde karşılanıyorken;her hafta deneme sınavlarıyla çocuklarımız kendini denetleyebiliyorken, dershaneye gerek de yok, izin de yok! Çünkü bizim eğitim anlayışımızda sorumluluk tümüyle bizimdir, dışarıdan desteğe ihtiyaç duyan her bir öğrenci, bizim eksiğimizdir.

Konuşulabilir bir yabancı dil

Yabancı dil eğitiminde temel prensibimiz, ‘konuşulabilir’ bir yabancı dil eğitimi sunabilmektir. Bu kapsamda İngilizce ve Almanca eğitimimiz, Native Speaker eğitmenler, destek materyalleri, akıllı tahta, drama-müzik ve sunu gösterimleri ile desteklenir.

Bire-bir dersler

Deneme sınavlarında alınan sonuçlar ve örencinin genel başarı grafiği gözetilerek okulumuzda her hafta  cumartesi günleri, en az 200 öğrencimiz destek amaçlı özel derslerden yararlanır.

Dersler; uzman öğretmenler eşliğinde etüt dersliklerinde birebir ilgiyle gerçekleşir.

Dinamik sınıflar

Tüm sınıflarımızda, bir ayda dört deneme sınavı yapılır ve deneme sınavlarının sonuçlarına göre sınıflar seviye seviye ayrılır. Böylelikle öğrencilerimiz rehavete kapılmadan, bütün bir yıl aktif olarak değerlendirilir, böylelikle yüksek performans sağlanır.

Velilerle işbirliği

Veli ve okul arasında güçlü bir iletişim bağının olması, eğitim sürecindeki bütünlük ve sürdürülebilirlik açısından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle rehberlik servisimizin görüşmeleri, aylık veli toplantıları, öğretmenlerimizin birebir veli görüşmeleri ve veli bilgilendirme mesajları titizlikle periyodik olarak uygulanmaktadır.

Haftalık deneme sınavları

Öğrencilerimizin performansını yüksek tutmak ve dikkatlerini kaybetmemek adına, Tüm sınıflarımızda her hafta düzenli olarak deneme sınavı yapılır. Sınavlar objektif şekilde değerlendirilir ve sonuçları titizlikle Ölçme – Değerlendirme birimi tarafından değerlendirmeye alınır. Böylelikle her öğrenci kendi eksiklerini görerek ve kapatarak programını sürdürür.

Her tür sosyal ve sportif etkinlikler

Geniş bahçe ve her tür spor yapma olanağı,Yüzme havuzu,Buz Pateni Pisti,bowling ve golf sahaları,Çok amaçlı konferans salonu,Spor salonu,Kent yaşamının olumsuzluklarından uzak, sessiz-sakin bir yerleşke. Sürekli güvenlik hizmeti.

Biz   Bilyön  Koleji ailesi olarak,eğitime gönül vermiş ve yıllarını eğitime adamış kişilerden oluşan  ve gelecekle ilgili sorumlulukları olan,eğitimcileri ve velileriyle birlikte hareket eden büyük bir ailedir.

Öğrencilerimizi Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda,Cumhuriyetin temel kazanımlarına,milli ve manevi değerlerimize bağlı, geleceğin Türkiye’sinde söz sahibi olacak  gençler olarak yetiştiriyoruz.Öncelikli hedefimiz ‘’İYİ İNSAN’’  Yetiştirmektir.

Bilyön Koleji

2007 yılından beri eğitim öğretim hayatında varolan Bilyön Koleji, öğrencilerine verdiği değer ve her zaman ön planda tutmuş olduğu eğitim kalitesiyle diğer okulların önüne geçmektedir.

Bilyön Ofis

Tuna Mahallesi 5500/3 Sokak

N0.14/A Çamdibi

Bornova / İZMİR

0(232) 237 0 444
Copyright © 2019 - İzmir Bilyön Koleji Resim/Bilgi Paylaşımı Yapılamaz - Tüm Hakları Saklıdır.